Хліб і Свічка – незгасима пам'ять жертв Голодомору (1932-1933рр.)

Хліб і Свічка – незгасима пам'ять жертв Голодомору

(1932-1933рр.)

Мамо, мамо, я скоро помру,

Не рятуйте мене, не треба.

Не ріжте ні брата мого, ні сестру,

Бо не впустить нас Бозя на небо…

Під такою назвою проходила виховна година у початкових класах ЗСШ 1-2ст. с. Чижки.

На десятиліття можна засекретити архіви. Можна в глибинах сховищ приховати викривальні документи, можна знищити сліди злочину. Але чи можна зітерти з пам яті ці страхіття? Ні!  Бо саме пам ять є джерелом правди,  яке живить історію. І навіть  через багато десятиліть кожне слово з цього джерела озивається біллю  і розпачем, каменем лягає на серці небайдужої до чужого горя і страждань людини.

Молитвою і хвилиною мовчання учні вшанували пам ять жертвам Голодомору. Запалені   у дитячих руках свічечки, символізували зорі-душі безневинно вбитих діточок.