Виставка писанок у ЗСШ І-ІІІ ст. с.Нове Місто

У ЗНЗ Новоміської ОТГ було проведено конкурс писанок «Котилася писанка селом…», а також проведені виставки присвячені Великоднім святам. Найбільшої уваги заслуговує виставка писанок ЗСШ І-ІІІ ст. с. Нове Місто, яку підготували учні, батьки та вчителі школи.

Православне свято «Воскресіння Христове», яке ще називають Великдень або Пасха, є найдавнішим та найвеличнішим серед християнських свят та одним з головних серед дванадцяти православних свят, які церква відзначає з особливою урочистістю.

З благословенням великодніх пасок пов’язані славні українські крашанки й писанки, які мають стародавнє походження. У давніх народів був звичай, за яким перед особою, що займає високе становище в суспільстві, не можна було з’являтися перший раз без дару. Побожне передання каже, що Марія Магдалина, проповідуючи Христову науку, зайшла у двір римського цісаря Тиверія і дала йому в дар червону крашанку зі словами: «Христос воскрес!», і лише після цього почала свою проповідь. За її прикладом пішли інші християни й почали в день свята Пасхи обдаровувати один одного крашанками чи писанками.

Без перебільшення можна сказати, що писанка – всесвітньо відома візитівка України.

Ось що сказав про українську писанку Михайло Стельмах: «Народ живе красою, уміє не лише створити, а й обезсмертити себе у прекрасному. Стільки стрілося в писанці! Казка, пісня, бувальщина, материнська колискова й росяна стежка дитинства, вінок першого кохання й дужість повноліття, мудрість старості і присмак вічності у присмерку вечірнього неба. З радістю — смуток, з усмішкою — надія. Добирайте, осмислюйте, повертайте скарби народові, котрий примножить їх знову і знову".